پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابداری

مقدمه

سازمان حسابرسی, مرجع تخصصی ورسمی تدوین اصول وضوابط حسابداری وحسابرسی در ایران ,درسال 1371 کمیته تدوین رهنمودهای حسابداری را مامور تدوین استاندارد های حسابداری ایران کرد.

این کمیته درسال 1373 پیشنویس 9 بیانیه رهنمود حسابداری وچارچوب تهیه وارائه صورتهای مالی (نشریه شماره 96) رامنتشر کرد.در ادامه کار,پیشنویس 5 بیانیه رهنمود حسابداری دیگر(نشریه شماره 106) درسال 1375 برای نظر خواهی منتشر شد.مجموعه رهنمودهای حسابداری از اول سال1378 برای مدت دوسال لازم الاجراست. کمیته تدوین رهنمودهای حسابداری که به کمیته تدوین استانداردهای حسابداری تغییرنام داده بود اولین مجموعه استانداردهای حسابداری ایران(ازشماره1 تا22) را تدوین وپس از تصویب مجمع عمومی سازمان حسابرسی منتشر کرد.این استانداردها برای صورتهای مالی که شروع دوره های مالی انها از اول سال 1380 وبعد از ان است,لازم الاجرا شد. کمیته تدوین استانداردهای حسابداری با ادامه کارخود 3 استاندارد حسابداری دیگر(از شماره 23تا 25) را پس  از تصویب منتشر ساخت که این استانداردها برای صورتهای مالی که شروع دوره مالی انها از 1\1\81 وبعد از ان است لازم الاجراست. اکنون بیش از 3سال از انتشار اولین مجموعه استانداردهای حسابداری ایران سپری شده وزمینه برای جمع بندی تجربه های حاصل از اجرای استانداردها فراهم امده است تا از این طریق نکات قوت فرایند تدوین استانداردهای حسابداری تقویت ونقاط ضعف وکاستی های ان پوشش داده شود.

قبل از انقلاب متاسفانه کاری در زمینه ایجاد استانداردهای حسابداری ایران انجام نشده بود واولین کوشش ها با تشکیل موسسه حسابرسی  سازمان صنایع ملی وسازمان برنامه وایجاد مرکز تحقیقات تخصصی حسابداری و حسابرسی وترجمه استانداردهای بین المللی حسابداری به وسیله این مرکز اغاز شد ومبانی لازم در اختیار حرفه قرار گرفت وبعد هم با تشکیل سازمان حسابرسی این وظیفه مهم به سازمان واگذار شد والحق هم سازمان نیروی کارشناسی خوبی را جمع اوری کرد و با یک برخورد صحیح وارد موضوع شد وابتدا رهنمود های حسابداری را برای اجرای ازمایشی وپس از دو سال استانداردهای حسابداری را به حرفه ارائه کرد.

 

فهرست مطالب

مقدمه                                                                                                                                                                                          استاندارد حسابداری شماره 1 ـ نحوه ارائه صورتهای مالی       

استاندارد حسابداری شماره 2ـ صورت جریان وجوه نقد

  استاندارد حسابداری شماره 3ـ درامد عملیاتی                                                                           

استاندارد حسابداری شماره4ـ ذخایر,بدهیهای احتمالی وداراییهای احتمالی                   

استاندارد حسابداری شماره 5ـ رویدادهای بعد ازتاریخ ترازنامه                     

استاندارد حسابداری شماره6ـ گزارش عملکرد مالی                 

استاندارد حسابداری شماره 7ـ دارایی های نامشهود                                

استاندارد حسابداری شماره 8ـ حسابداری موجودی مواد وکالا                           

 

 

این فایل به صورت word  و در 85 صفحه ارائه شده است.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
estandard-hesabdari_1940513_2055.zip246.5k