پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت طرح توجيهي كارخانه شالي كوبي شاليدشت

دانلود پاورپوینت طرح توجيهي كارخانه شالي كوبي شاليدشت

مقدمه

 

برنج در ايران با سطح زير كشتي بيش از 630 هزار هكتار بعد از گندم مهمترين محصول زراعي محسوب مي‌گردد. اين محصول در اغلب استانهاي كشور كم و بيش كشت مي‌گردد ولي عمده سطح زير كشت اين محصول استراتژيك در استانهاي مازندران و گيلان واقع شده است. گرچه محصول برنج در ايران از لحاظ قدمت كشت، دانش تجربي كشاورزان برنجكار و تنوع مصرف داراي سابقه درخشاني است اما امروزه از لحاظ بهره‌مندي از تكنولوژي‌هاي جديد در جهت كشت مكانيزه و افزايش كيفيت محصول بدست آمده در مقايسه با ساير محصولات زراعي و باغي از جايگاه مطلوبي برخوردار نيست. بديهي است كه نيل به خودكفايي محصول برنج در كشور جزء با افزايش سطح زير كشت، افزايش عملكرد در واحد سطح و كاهش ضايعات مقدور نيست.

افزايش سطح زير كشت در كشوري مثل ايران كه مشكل آب يكي از مسائل گريبانگير در آن محسوب مي‌گردد، چندان توجيه پذير نخواهد بود مگر آنكه اقدام به اصلاح و توليد ارقام مقاوم به كم‌آبي و خشكي گردد، ولي از لحاظ افزايش عملكرد در واحد سطح و كاهش ضايعات پتانسيلي بالا و جاي كار بسياري باقي است. گرچه ميزان ضايعات اين محصول ارزشمند در كشور در منابع مختلف بسيار متفاوت از هم وبا دامنه تغييرات وسيع گزارش مي‌گردد اما همه اين آمارها حكايت از بالا بودن ميزان ضايعات آن دارند كه بنظر مي‌آيد چندان به دور از واقعيت نباشند. وجود ضايعاتي بين 16– 30 درصد ( بدون لحاظ نمودن ضايعات در مراحل قبل از برداشت از قبيل؛ ضايعات ناشي از تغييرات نامطلوب جوي، مديريت مزرعه، آفات و بيماريها و غيره )، براي يك محصول استراتژيك در كشور جاي بسي تاّمل و نياز به اقداماتي عاجل است. ‌

 

راندمان تبدیل برنج :

عمل تبدیل شلتوک به برنج سفید مرکب از چندین مرحله ی مکانیکی است که پوسته خارجی، لایه های سطحی آندوسپرم و جنین دانه جدا می شود. راندمان یا بازدهی تبدیل عبارت است از: میزان برنج سفیدی که از شلتوک به دست می آید و یکی از مهم ترین عوامل تأثیر کننده در قیمت برنج می باشد. عوامل متعددی در کیفت تبدیل دخالت دارند. ارقام با دانه های بلند و باریک بیش تر از برنج های دانه کوتاه و گرده، دست خوش شکستگی قرار می گیرند. به علاوه، خلوص رقم نیز در کیفیت تبدیل تأثیر می گذارد، زیرا دستگاه های پوست کنی برای انواع مختلف دانه برنج کارایی ندارد. وجود برنج قرمز، دانه های پوک و سنگ ریزه، راندمان کل تبدیل را کاهش می دهند. به نظر می رسد، رطوبت شلتوک از عوامل اصلی مؤثر در کیفیت تبدیل باشد. دانه های با رطوبت زیاد، خیلی ترم بوده و تحت فشار پوست کن می شکنند و دانه های خیلی خشک نیز شکننده هستند. بنابراین، میزان خرده برنج را در فرآیند تبدیل افزایش می دهند. برای بهبود کیفیت تبدیل بایستی به اصلاح ارقامی از برنج کوشش کرد که تحمل تنشی جذب رطوبت را داشته باشد. در برنامه اصلاح برنج مصر برای بهبود کیفیت تبدیل روش انتخاب بوته از نسل F4 شروع می گردد. ارقام دانه کوتاه (زیر گونه ژاپنی) دارای بازدهی تبدیل بالاتر از هندی هستند.

مراحل تبدیل برنج :

فرآیند جدا کردن رؤیان و لایه خارجی سبوس از برنج قهوه ای به سفیدکنندگی یا تبدیل معروف است. سایندگی، عبارت است از: فرآیند جداکردن لایه زیرآلورن پس از سفیدکنندگی به منظور شفاف سازی ظاهردانه برنج. سایش و خراش دوروند اصلی مورد استفاده در جداکردن لایه سبوس از برنج قهوه ای می باشند. سایش ، سبوس را از دانه های شکسته می کند، ولی خراش سطح سخت دانه را سبوس گیری می کند.

درجه تبدیل بستگی به سلیقه مصرف کننده یا تأیید مقررات وضع شده متفاوت است. معمولا رنگ دانه های برنج تبدیلی و میزان شکستگی سنجیده می شود. به هرحال، برنج سفید شامل دانه های کامل و شکسته با اندازه های مختلف است. سبوس برنج و رؤیان دانه 8 تا 10 درصد وزن دانه را حایز است. ارقام ژاپنی معمولا درصد تبدیلی بالاتر از ارقام هندی دارند.

كارخانه شاليكوبي از مراحل مختلف تشكيل شده است:

دستگاه الك پاك‌كننده (مرتعش( series reciprocating separator

الك پاك‌كننده براي پاك كردن دانه گياه، نگهداري و ذخيره كردن مناسب مي‌باشد. مي‌توان ناخالصي‌هاي بزرگ، كوچك و سبك را در دانه‌هاي شلتوك پاك نمود. دستگاه داراي الك دوبل مي‌باشد بنابراين كيفيت پاك كردن دانه‌ها از ناخالصي‌ها را تا حد زيادي بالا مي‌برد. دستگاه داراي مزايايي چون ساختار فشرده، ظاهر زيبا، سرعت بالا، برق مصرفي كم، صداي كم، ظرفيت توليد بالا و روش مؤثر و قابل قبول مي‌باشد.

فهرست

مقدمه

راندمان تبدیل برنج

كارخانه شاليكوبي از مراحل مختلف تشكيل شده است

دستگاه جداكننده شلتوك (باديه)

دستگاه دوكوپ

دستگاه بوجاري برنج

ريشك‌زن شالي

دستگاه سفيدكننده برنج

محصول

زمين

محوطه سازي

ساختمان سازي

ماشين آلات و تجهيزات و وسايل آزمايشگاه

تاسيسات

وسايل حمل و نقل داخل و خارج كارخانه

مواد اوليه و بسته بندي

آب و برق و سوخت مصرفي

برآورد هزينه تعميرات و نگهداري

برآورد حقوق و دستمزد نيروي انساني

برآورد سرمايه ثابت

هزينه هاي قبل از بهره برداري

برآورد سرمايه در گردش

نحوه سرمايه گذاري

برآورد هزينه استهلاك

هزينه هاي توليد سالانه

قيمت تمام شده محصول

قيمت فروش محصول

محاسبه نقطه سربسر

سود و زيان ويژه

ارزش افزوده خالص و ناخالص نسبت هاي آن

سرمايه ثابت سرانه

كل سرمايه گذاري سرانه

نرخ بازدهي سرمايه

دوره برگشت سرمايه

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 39 صفحه همراه با تعدادی عکس ارائه شده است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarh-tojihi-karkhane_1912111_4198.zip1.5 MB