پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت تاثیر تاریخ کاشت و تراکم بوته بر میزان اسانس و ترکیب های آن در سنبل الطیب

دانلود پاورپوینت تاثیر تاریخ کاشت و تراکم بوته بر میزان اسانس و ترکیب های آن در سنبل الطیب
•گیاه دارویی سنبل الطیب در پزشکی به عنوان مسکن، آرام بخش، خواب آور، درمان اسپاسم، هیستری، هیجان، بیمار هراسی (خود بیمار انگاری)، میگرن و روماتیسم کاربرد دارد، اما امروزه بیشتر به جنبه آرام بخشی و خواب آوری آن توجه شده است.
•از مهمترین عوامل محیط رویش گیاهان دارویی که تاثیر بسیار عمده ای بر کمیت و کیفیت مواد موثره گیاهان دارویی دارند، می توان به نور، تراکم گیاه، آب، عناصر غذایی، حرارت، تاریخ کاشت، موقعیت جغرافیایی، عوامل مربوط به خاک و ... اشاره کرد. بهترین تاریخ کاشت  زمانی است که گیاه مورد نظر بتواند دوره رشد خود را بدون هیچ گونه تنشی به اتمام برساند و تراکم بوته به عنوان یکی از فاکتورهای زراعی بسیار موثر در تعیین عملکرد و تابعی از تاریخ کاشت است. چون با تاخیر در کشت گیاه دوره رشد و عملکرد آن کاهش می یابد.
•بنابراین تحت این شرایط تراکم تا حدی بیشتر در نظر گرفته می شود تا فرصت از دست رفته را جبران کند. در تراکم بالاتر از حد مطلوب هزینه بذر مصرفی افزایش می یابد و در تراکم کمتر نیز افزایش هجوم علفهای هرز از عوامل عمده کاهش عملکرد محسوب می شود (کاظمی، 1373).
•مواد و روشها
•این تحقیق در سالهای 1385-1384 در مزرعه تحقیقاتی پردیس ابوریحان در دانشگاه تهران انجام شد. منطقه انجام تحقیق در فاصله 18 کیلومتری شمال غربی شهرستان ورامین  و 25 کیلومتری شرق تهران واقع شده است. ارتفاع منطقه از سطح دریا 2050 متر و دارای زمستانهای ملایم و تابستان های گرم و خشک است و میزان متوسط بارندگی سالیانه در منطقه کمتر از 100 میلی متر می باشد.
•نتایج فیزیکی و شیمیایی نمونه خاک محل آزمایش در جدول 1 نشان داده شده است. این آزمایش به صورت کرت های خرد شده و قالب بلوک های کامل تصادفی در چهار تکرار پیاده شده. سه تاریخ کاشت 20 مرداد، 10 و 30 شهریور به عنوان عامل اصلی و سه تراکم کاشت 40000، 80000 و 120000 بوته در هکتار به عنوان عامل فرعی در نظر گرفته شد. به منظور تولید نشاء جهت کشت در زمین اصلی، بذرهای تهیه شده از واحد تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی، به مدت 8 ساعت توسط ppm200 جیبرلین تیمار شدند و سپس در جعبه شاسی با ترکیب 1.4 خاک باغچه، 2.4 خاک برگ و 1.4 ماسه، کشت و سپس آبیاری شدند.
•آبیاری روزی یک بار انجام شد و بعد از مدت 20 تا 25 روز که بذرهای هر تیمار سبز شد، برای تولید نشاء در شرایط مطلوب خزانه نگهداری شدند و مبارزه با علف های هرز در خزانه، هر روز به روش دستی انجام شد. زمین اصلی کشت، در پاییز سال قبل شخم زده شد و قبل از کشت نشاء ها در زمین، جهت آماده سازی زمین اصلی کشت، مراحل شخم عمیق و دیسک اجرا شد. سپس نشانه های سنبل الطیب برای هر تاریخ کاشت مورد نظر در مرحله 4 تا 6 برگی به زمین اصلی و در کرت هایی به وسعت 15 متر مربع منتقل شدند،
•به طوری که هر کرت در زمین اصلی شامل 5 ردیف به طول 6 متر بود. در فصل پائیز (آبان) سال دوم کشت (1385)، ریشه ها با احتیاط کامل از خاک خارج شدند و پس از شستن، عمل خشک  کردن ریشه ها در دمای 40 درجه سانتی گراد انجام شد. ریشه های خشک شده سنبل الطیب جهت استخراج اسانس و شماسایی ترکیب های آن به آزمایشگاه منتقل شدند.
 
 
این فایل به صورت پاورپوینت و در 9 صفحه ارائه شده است.


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
giyah-daroyi_1912072_3388.zip31.5k