پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری محلات

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری محلات

بطوریکه درتاریخ قم ثبت شده است درحدفاصل قم به اصفهان ودرکنار رودخانه اناربار قصبه ایی بوده است به نام رستاق انارکه بنیان آن رابه اناربن سیاران بن سهره بن افراسیاب ترک نسبت دهند.درزمان تسلط اعراب ودرکتاب تاریخ جغرافیایی مورخین عرب نام ورکان یارستاق وره دیده می شود.ولی درزمان تسلط ایلخانیان دیگرچنین نامی رادر تواریخ مشاهده نمی کنیم.تا اوائل سلطنت صفویه که نام محلات درتواریخ دیده می شود.ومی توان گفت که شهرستان محلات تشکیل شده است

žاز رستاق اناروقسمتی ازدهستانهای تابع رستاق وره.باری محلات رادو دهکده به نام دیه بالاودیه پائین بودکه به نام ورکان علیا وسفلی خوانده میشوندودرمیان آنها آتشکده مهرجشسف قرارداشت که آتش آذرجشسف درآن نگهداری می شد.آقای محسن صدرصدرالاشرف راجع به تاریخ جغرافیایی محلات می نویسد محلات اسم عربی است وقطعا بعدازغلبه اسلام واعراب آنجابه این اسم مرسوم شده وازاشخاص عدیده شنیده ام آنجا راســــه محل بوده یکی به نام ریوکان که درطرف شرقی محلات بالاست ویکی به نام فیلپایان که طرف غربی محلات بالاست وسوم زنجیردان که محلات پائین است.
žحالادومحل اول به یکدیگراتصال دارندومحل پائین که زنجیردان بوده درجنوب محلات بالا قرارگرفته است بنای ورکان رابه توس بن نوذروکیوبن گودرز وبه دست قبادبن قباد ومهندس آن روزگاران نسبت می دهند.
ž
žوجه تسمیه نام ورکان. وره به معنای آزمایش بی گناهی یا آزمایش ایزدی یا نوعی داوری قضائی بوده است که درمیان اغلب ملل واقوام کهن مرسوم بوده است.
žکان که به معنای یک گونه جایگاه است و باتوجه به وجود آتشکده های ذکرشده احتمال آنکه محل موبدان و پیشوایان دینی ونیزمحل برگزاری مراسم دینی دراین مکان بوده باشد بعید به نظر نمی رسد. سلطان مسعود میرزا پسردوم ناصرالدین شاه درسند 1266 راجع به جغرافیای محلات می نویسد: به محلات رفتیم بلوکی است سردسیرغیر از شیر و خرس انواع شکار ا زهر قبیل کبک، مرغابی، گراز ،قوچ، میش، تیهو به قدری هست که شکارچی ازعمرش لذت می برد و به مراتب بهتراست از فارس و اصفهان وغیره .
ž
žبلوک محلات دردوطرف رودکوچکی که مصبش ازکوههای فریدن(اصفهان)است واقع شده چون دومحله یکی دردامنه کوه درشمال واقع شده سه،چهارهزارقدم پائین ترازآن محل دیگری است که طرف جنوب واقع شده ودرحقیقت دوقصبه است به این جهت محلات گویند.
žیعنی دومحله واین دومحله که دوقصبه ی بسیاربزرگی است فقط مشروب می شودازیک چشمه ی خداآفریده که ازریشه کوه به حکم خداوندتبارک وتعالی نزدیک سی سنگ آب صاف سردبسیارگوارا ازیک نقطه می جوشدوازشمال به جنوب می ریزدواین محله راسیراب کرده صرف زراعت این دومحله می شودکه درحقیقت دوقصبه است آنقدرباغات خوب وجاهای باصفاوشکارگاههای خوب داردکه شخص ازعهده توصیف آن برنمی آید.
 
 
فهرست
علل وجودی شهرستان محلات
آب
آب وهوا
خاک
جنبه ی دفاعی
موقعیت اقتصادی شهرستان محلات
گلخانه ها
 
 
این فایل به صورت پاورپوینت و در 16 صفحه همراه با تعدادی عکس ارائه شده است.


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahlil-fazaye-shahri-mahallat_1912028_2074.zip676.7k