پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت انواع ادبیات

دانلود پاورپوینت انواع ادبیات

ادبیات پایداری چیست؟

عنوان ادبيات پايداري معمولاً به آثاري اطلاق مي شود كه تحت تأثير شرايطي چون اختناق و استبداد داخلي، نبود آزاديهاي فردي و اجتماعي، قانون گريزي و قانون ستيزي با پايگاههاي قدرت، غصب قدرت و سرزمين و سرمايه هاي ملي و فردي و... شكل مي گيرند. بنابراين جان ماية اين آثار با بيداد داخلي يا تجاوز بيروني در همة حوزه*هاي سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي و ايستادگي در برابر جريانهاي ضد آزادي است.

   صرف نظر از ويژگيهاي كلي اين نوع ادبيات، آن چه وجه مميزة آن از ساير مقوله*هاي ادبي است، در پيام و مضمون آن نهفته است. بدين معنا كه آثاري از اين دست اغلب آيينة دردها و مظلوميتهاي مردمي هستند كه قرباني نظامهاي استبدادي شده اند. اين آثار ضمن القاي اميد به آينده و نويد دادن پيروزي موعود؛ دعوت به مبارزه و ايستادگي در برابر ظلم و ستم، ستايش آزادي و آزادگي، ارج نهادن به سرزمين مألوف و شهيدان و جان*باختگان وطن را در بطن خود دارند.

 يكي از دغدغه هاي اصلي نويسندگان و شاعران اين نوع ادبيات، بيهويتي نسلي است كه رفاه غربت، آنها را از درد و رنج ملت خويش غافل كرده است. از اين روست كه مي*كوشند با طرح نمادهاي اسطوره*اي ملي و تاريخي، عرق وطن*دوستي و دفاع از آب و خاك و تلاش براي رسيدن به وضع مطلوب (به جاي تن دادن به وضع موجود) را در افراد ايجاد كنند.

    نخستين و بايسته*ترين گام در بحث و تحليل هر مقوله*اي، شناخت جغرافيايي آن موضوع و ترسيم مرزهاي آن است. بي گمان براي بسياري از موضوعات، فراخنا و گستره*اي بي*مرز مي*توان قائل شد و اين شيوه*اي است كه در حوزة علوم انساني متداول*تر است و البته جز گره*افكني در كار و ايجاد ابهام و سردرگمي ره آوردي ندارد. ادبيات مقاومت يا پايداري نيز مصون از اين خطرگاه نيست. مي توان دامنة ادبيات پايداري را به هر نوع ايستادگي و رويارويي انسان كه در قالب شعر و نثر ظهور و بروز مي*يابد گسترش داد. در اين صورت سروده*هاي نخستين انسان در ستيز با عناصر طبيعت و عوامل مرموز مؤثر در سرنوشت، نوشته*ها و سروده هايي كه ستيز انسان با خويش و خواهشهاي شكننده و اسارت*آفرين را باز مي گويند و همة آثاري كه به جنگهاي تاريخ ملتها برمي*گردند در قلمرو ادبيات پايداري قرار مي گيرند.

 

فهرست

ادبیات پایداری چیست؟

ادبیات تعلیمی

درآمدی بر ادبیات تعلیمی

ادبیات جهانی چیست؟ و کدام نوع از انواع ادبی را می توان جهانی نامید؟ آیا اصولا می‌توان ادبیات را جهانی کرد؟

ادبیات سفرو زندگی

سفرنامه‌ها چه انواعی دارند؟

عناصر ویژه سبکی ادبیات انقلاب

واژگان ادبیات انقلاب

ادبیات داستانی

ادبیات داستانی غیرواقع‌گرا (غیر رئالیستی)

ادبیات غنایی

منظومه های حماسی

انواع منظومه حماسی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 16 صفحه ارائه شده است.

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
anvae-adabiyat_1879293_7770.zip98.5k