پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت سوسک نخود فرنگی

دانلود پاورپوینت سوسک نخود فرنگی

سوسك نخود فرنگي Bruchus pisrorum

سوسك نخود فرنگي در ايران از سالهاي پيش وجود داشته و در سال 1340 توسط فرحبخش گزارش شده است .حشره كامل سوسكي است به طول 5/3­-5/5 ميليمتر ، سينه ي اول عريض تر از طول انست وبالپوش ها كمي كوتاه كوتاهتر از بدن مي باشند.رنگ اين سوسك قهوه اي تيره وتوسط نقاط خاكستري يا سفيد منقوط گرديده است. روي سينه اول يك مثلث سفيد رنگي در قسمت قاعده قرار دارد . حلقه آخر شكم كه به نام پي ژيديوم نيز گفته مي شود پوشيده از موهاي خاكستري رنگ است به استثناي  روي دو نقطه قهواي رنگ كه در اين جا وجود دارد . شاخك ها سياه رنگ و پاها نيز سياه ، به استثناي نوك آنها كه قرمز رنگ است .

تخم اين حشره زرد رنگ ، بيضوي و به طول 6/0 ميليمتر و عرض 3/0 ميليمتر مي باشد .حشره ماده تخم خود را روي غلاف نخود گذارده و روي آن را با يك ماده لعابي شفافي كه سپس سخت شده و تخم را حفاظت مي نمايد مي پوشاند . لارو جوان پس از خروج از تخم داراي سه جفت پا بوده و قادر است به سهولت حركت نمايد روي سينه اول لارو برآمدگيهائي به وجود مي آيد كه براي نفوذ لارو به داخل غلاف و بذر نخود نرم كمك مي كند . براي ورود به داخل بذر نخود لارو تغيير جلد داده و به شكل  يا همه جا گير بوده cosmopolitلارو معمولي و تقريباً بدون پا در مي آيد . سوسك نخود يك آفت  و در تمام مناطق جهان كه اقدام به كشت نخود مي شود انتشار دارد . در ايران نيز اين آفت در تمام استان ها ديده مي شود .

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 9 صفحه همراه با تعدادی عکس  ارائه شده است.



پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
sosk-nokhod-farangi_1860676_3870.zip412.9k