پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت سوسک میوه خوار

دانلود پاورپوینت سوسک میوه خوار


حشره ي كامل سوسك كوچكي است با طول حدود 3 ميلي متر به رنگ قهوه اي براق ،بالپوش ها، كوتاه و انتهاي  شكم لخت است.روي هر يك از بالپوش ها دو لكه زرد روشن وجود دارد ، كه يكي در قاعده و ديگري در انتهاي بالپوش قرار گرفته اند. در حشره كامل كه تازه مرحله شفيره گي را پشت سر گذاشته اين لكه ها به رنگ نقره اي براق است . ولي كم كم به رنگهاي زرد ، نارنجي و قهوه اي روشن تبديل مي شود .شاخك ها و پاها  به رنگ زرد مايل به قرمزند .لارو اين حشره داراي بدني كشيده ، سه جفت پاي سينه اي و به رنگ سفيد مايل به زرد است .سر و انتهاي بدن قهوه ا ي است . طول لارو پس از رشد كامل به شش ميلي متر مي رسد . حلقه انتهايي بدن حامل دو جفت پيوست است كه يك جفت آن به نسبت بزرگ و جفت ديگر كو چكتر  است . در سطح بدن موهايي به طور پراكنده ديده مي شد.

اين حشره يكي از آفت هاي همه جائيست كه به تقريب در تمام نقاط جهان به ويژه در انبارها و كشتي هاي حامل ميوهاي خشك به فراواني ديده مي شود. در طبيعت مي توان آن را روي ميوه هاي در حال فاسد شدن مشاهده كرد، ولي محل تجمع آن در انباهاي مواد غذايي  و ميو هاي خشك مانند انجير ، زرد آلو ،آلو ،گوجه ، كشمش ، خرما ،مغز پسته، فندق ،گردو، بادام و ... است .اين حشره از پرتقال و ليمو در حال خراب شدن و بادام زميني نيز تغذيه كرده و زيان هايي به آنها وارد مي كند. بعضي از محققان معتقدند كه اين آفت به طور غير مستقيم موجب فساد و گنديدگي بعضي از ميوه ها مانند انجير و انارمي شوند زيرا حشره ضمن نفوذ به داخل ميوه اسپور قارچها را به درون ميوه منتقل كرده و سبب خرابي آن مي شود.اگر حمله آفت شديد باشد ميوهاي رسيده نخست در روي درخت مورد حمله اين آفت قرار مي گيرند و سپس با برداشت محصول حشره به انبارها راه پيدا مي كند.

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 7 صفحه ارائه شده است.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
sosk-mive-khar_1860553_7391.zip199.2k