پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت Cpu و تاریخچه آن

دانلود پاورپوینت Cpu و تاریخچه آن
žتاريخچه مختصري از ريزپردازنده ها: ريزپردازنده، پتانسيل هاي اساسي براي انجام محاسبات و عمليات مورد نظر در يک کامپيوتر را فراهم مي نمايد. ريزپردازنده از لحاظ فيزيکي يک تراشه است. اولين ريزپردازنده در سال 1971 و با نامIntel 4004 معرفي گرديد. ريزپردازنده فوق چندان قدرتمند نبود و صرفا قادر به انجام عمليات جمع و تفريق چهار بيتي بود. نکته مثبت پردازنده فوق، استفاده از يک تراشه بود. قبل از آن مهندسين و طراحان کامپيوتر از چندين تراشه براي توليد CPU استفاده مي کردند.
žاولين ريزپردازنده اي که بر روي يک کامپيوتر خانگي نصب گرديد، 8080 بود. پردازنده فوق هشت بيتي و بر روي يک تراشه قرار داشت. اين ريزپردازنده در سال 1974 به بازار عرضه گرديد. اولين ريزپردازنده اي که باعث تحولات اساسي در دنياي کامپيوتر شد، 8088 بود. ريزپردازنده فوق در سال 1979 توسط شرکت IBM طراحي و اولين نمونه آن در سال 1982 عرضه گرديد.
ž
žوضعيت توليد ريزپردازنده توسط شرکت هاي توليد کننده بسرعت رشد کرده و مثلا ريزپردازنده هاي شرکت اينتل از مدل 8088 به 80286، 80386، 80486، پنتيوم، پنتيوم II، پنتيوم III و پنتيوم 4 رسيده است. ريزردازنده هاي پنتيوم 4 در مقايسه با ريزپردازنده 8088 عمليات مربوطه را با سرعتي به ميزان 5000 بار سريع تر انجام مي دهد.
žپردازنده يا واحد پردازنده مرکزي(CPU) اصلي ترين بخش کامپيوتر است. اين قطعه وظايف مهمي از قبيل عملکردهاي رياضي، منطقي، مقايسه اي و محاسبه هاي مربوط به آدرس دهي در کامپيوتر را به عهده دارد.
žCPU مهم ترين تراشه بر روي برد اصلي هر کامپيوتر مي باشد و آن مديريت کليه مراحل پردازش داده ها را به عهده دارد. اين قطعه به صورت مستقيم و يا غير مسقيم ساير قطعات روي برد اصلي و ساير قسمت هاي کامپيوتر را نظارت و مقداردهي مي کند.
 
 
فهرست
 
تاريخچه cpu
cpu چيست؟

ساختمان داخلي يک cpu
تفاوت هاي CPU هاي AMD وIntel

تکنولوژي بکار رفته در cpu هاي دو هسته اي

دسترسي AMD به تکنولوژي دو هسته اي

žدسترسي اينتل به پردازشگر دو هسته اي
žدو پردازشگر تک هسته اي در مقابل يک پردازشگر دو هسته‌اي
 
 
این فایل به صورت پاورپوینت و در 21 صفحه ارائه شده است.
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filecpu_1704027_1341.zip3.7 MB