پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پاورپوینت ضرایب و نقش درس ها در کنکور تجربی

دانلود پاورپوینت ضرایب و نقش درس ها در کنکور تجربی

پس از ادبیات فارسی، درس دین و زندگی با ضریب (3) برای همه‌ي گروه‌های آزمایشی، مهم‌ترین درس عمومی محسوب می‌شود. البته در کنکور سراسری ضریب هر درس به تنهایی اهمیت آن را نشان نمی‌دهد؛ بلکه کیفیت رقابت داوطلبان در آن درس بر اهمیت و نقش آن تأثیر می‌گذارد. در این میان، درس معارف نقش جالبی دارد. معمولاً داوطلبان ابتدا این درس و سپس ادبیات را بهتر و بيش‌تر می‌خوانند. به همین جهت میانگین نمره‌ي قبول‌شدگان کنکور در این درس نسبت به سایر دروس عمومی بالاتر است و رقابت داوطلبان در این درس دشوارتر مي‌شود. به‌طوری‌که کسب نمره‌ي پايین‌تر از 70 تا 75 درصد در این درس شما را از آوردن نمره و رتبه‌ی لازم براي رشته‌های مطلوب محروم می‌سازد. اما نمره‌ي درس معارف برای قبولی در دانشگاه چندان بالا نیست. به عنوان مثال، میانگین نمره‌ي قبول‌شدگان کنکور در رشته‌ی ریاضی 62/34، تجربی 55/28، انسانی 23/21، هنر 63/22 و زبان 95/33 درصد است.

نقش ادبيات در ميان دروس عمومي

این درس برای همه‌ی گروه‌های آموزشی به عنوان درس عمومی، ضریب (4) يعني بالاترین ضريب را دارد. میانگین نمره‌ي درس ادبیات قبول‌شدگان کنکور در گروه ریاضی 12/30، تجربی 80/35، انسانی 15/25، هنر 94/31 و گروه زبان 01/41 درصد است. همان‌طور که نمرات نشان می‌دهد، رقابت در این درس در دو گروه زبان‌های خارجی و تجربی بيش‌تر از سایر گروه‌ها است.

برای قبولی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشكي و داروسازی در يك آزمون متوسط، به نمره‌ي میانگین 75 درصد این درس نیاز دارید. هم‌چنين در مورد قبولی در رشته‌های پرطرفدار، به عنوان مثال در رشته‌ي برق به نمره‌ي میانگین 65 درصد، در مکانیک به 63 درصد و در عمران به 59 درصد آن نیاز است. میانگین نمره‌ي این درس برای قبول شدن در رشته‌ی حقوق 64 درصد مي‌باشد و کسب نمره‌ی بالای 87 درصد در آن به شدت در ارتقای رتبه‌ی داوطلبان مؤثر است. با اين حساب، مي‌توان گفت کسب نمره‌ي پايين در دو درس ادبیات و معارف جبران‌ناپذیر است.

 

فهرست

نقش ادبيات در ميان دروس عمومي

نقش عربی در میان دروس عمومی

نقش تاریخ و جغرافیا در کنکور

نقش درس هاي فلسفه و منطق در كنكور

نقش روان شناسي در كنكور سراسري

نقش علوم اجتماعی در کنکور سراسری

نقش اقتصاد در کنکور سراسری

نقش دروس اختصاصي گروه علوم انسانی در کنکور

نقش درس زمين شناسي در كنكور تجربی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 15 صفحه ارائه شده است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
konkor-tajrobi_1677594_8979.zip392k