پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پروژه قارچ مایکوریزا

دانلود پروژه قارچ مایکوریزا

مایکوریزا: دلالتی برای پاکسازی محیطی و حفظ منبع طبیعی

قارچ ها در محیط های آبزی و خاکزی رایج هستند، مواد غذایی موردنیازشان را جذب می کنند و به شکلهای آزاد زیستی و هم زیستی واقع می شوند. در محیطهای خاکزی، قارچها همانند تجزیه کننده، پاتوژن های گیاهی، موجودات همزی و در چرخه های بیوشیمی خاک از اهمیت بنیادی برخوردار هستند. در خاکها قارچها می توانند شامل بزرگترین شریک هم زیستی باشند. تا به امروز، حدود 5/1 میلیون از گونه های قارچی در سیاره زمین تخمین زده شده است که کمتر از 000/80 گونه از آنها شناسایی شده اند.

مایکوریزا روابط همزیستی بین ریشه گیاهان و یک یا چند نوع قارچ می باشد. لغت های یونانی mycos به معنی قارچ و rhiza به معنی ریشه می باشد که به هم پیوسته اند تا روابط بین ارگانیسم های متعلق به دو موجود مختلف را طبقه بندی کنند. شرایط مایکوریزایی برای بیشتر گیاهان یک هنجار می باشد زیرا بالاتر از 80 درصد از گیاهان گلدار (انگیوسپرم ها) و بالاتر از 95 درصد از همه گیاهان، روابط مایکوریزایی تشکیل می دهند. گیاهان فتوسنتز کننده با فراهم کردن کربن ثابت (بیشتر از 20 درصد از فتوسنتز به ریشه ها اختصاص داده می شود تا مایکوریزا را حمایت کند) و مواد غذایی، قارچ ها را حمایت می کنند. در عوارض، قارچها مهمترین مواد غذایی محدود به رشد گیاهان، نیتروژن و فسفر را تامین می کنند. گیاهان غیر فتوسنتز کننده مایکوریزا به شریک های قارچی خود برای کربن به علاوه مواد غذایی، تکیه می کنند. به نظر می رسد که غیر فتوسنتز کننده امکان انگل شدن بر قارچها را دارند زیرا تجزیه هیف های قارچ درون سلولهای ریشه دلیل بر آن است.

 

این فایل به صورت word و در 7 صفحه ارائه شده است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
gharch_1676590_3163.zip12.8k