پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پروژه بنفشه معطر

دانلود پروژه بنفشه معطر

مقدمه

گیاهان تیره ی بنفشه گیاهانی عموماً علفی و فقط دارای نمونه های معدودی به صورت بوته های چوبی می باشند در بین انواعی از آن ها که در نواحی بین استوائی می رویند، نمونه های درختچه مانند و ندرتاً به صورت درخت یافت می گردد تعداد کثیری از آن ها که تقریباً به نصف کلی گونه ها می رسد، از بنفشه ها تشکیل می یابد. فراوانی آن ها بیشتر در نواحی معتدله نیمکره شمالی است به طوری که فقط معدودی از آن ها در نیمکره جنوبی یافت می گردند گیاهان تیره بنفشه، برگ های متناوب و گل هائی نر – ماده، نامنظم و به وضع منفرد یا مجتمع دارند. هر گل آن ها دارای 5 کاسبرگ، 5 گلبرگ و 5 پرچم است. از اختصاصات آن ها این است که یکی از گلبرگ های آن ها، دنباله ای دراز یا کیسه ای شکل دارد گونه های داروئی آن ها را منحصراً چند نوع بنفشه تشکیل می دهد که آن هم بیشتر در طب عوام مورد استفاده قرار می گیرند. (زرگري، 1383)

گیاه شناسی:

بنفشه معطر گیاهی است وحشی چند ساله دارای گل های بسیار معطر به رنگ بنفش تیره که در بهار ظاهر می شود. ریشه ی آن دونده ی طویل و برخلاف گل آن بدبو می باشد (ميرحيدر، 1385).

دارای ساقه های خزنده زیرزمینی یا ریزوم است و گل هایش معطر است. برگ ها بزرگ، پهن، تخم مرغی یا قلبی دارای 8 سانتی متر طول که در موقع گل دادن برگ ها دو برابر این اندازه می رسند. از تحتانی ترین محور برگ در زمان گل دادن ساقه های خزنده زیرزمینی تولید می گردد که برای سال بعد گل می دهد گل ها به صورت تک گل و با 5 کاسبرگ سبزرنگ و 5 گلبرگ بنفش تیره یا روشن، مسی یا سفیدرنگ است (كريمي، 1384).

میوه اش پوشینه، کروی، پوشیده از کرک و محتوای دانه هائی به رنگ زرد با لکه سفیدرنگ است (زرگري، 1383).

 

مقدمه

گیاه شناسی

منشأ و دامنه انتشار

قسمت مورد استفاده

ترکیبات شیمیایی

کشت

برداشت

خواص درمانی

دم کرده

عوارض جانبی

بازار گیاه

 

این فایل به صورت word  و در 8 صفحه ارائه شده است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
banafshe_1666241_1416.zip15.4k