پروژه تحقیق , مقاله , کارآموزی , پلان معماری , نقشه اتوکد , پروژه , پلان ویلایی , پلان معماری ,

دانلود پروژه

فروشگاه جامع تحقیقات و پروژه هایی دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

زمان شما برای ما مهم است. کارهای زمانگیر را به ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیگیری خرید از قسمت پشتیبانی آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید

دانلود پروژه بیماری وبا(التور)

دانلود پروژه بیماری وبا(التور)

معرفي بيماري:

بيماري التور از شيوع نسبتاً قابل ملاحظه اي در كشورهاي در حال توسعه برخوردار بوده و همه گيري هايي نيز در كشور جمهوري اسلامي ايران بروز كرده است. انسان تنها ميزبان طبيعي اين ارگانيسم است و تا كنون 7 پاندمي بزرگ از بيماري وبا به وجود آمده است. عفونت كلرا در ايران به صورت بومي است و هر از چندگاهي به صورت همه گيري در مي آيد. تا سال 1377 دوازده همه گيري از اين بيماري از زمان وقوع‌آن در سال 1344 اتفاق افتاده است و در حال حاضر نيز استان هاي سيستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان در وضعيت حساس از نظطر بومي بودن قرار دارند و  به طور معمول اين همه گيري ها هر چند سال يك بار  در سطح كشور حادث مي شود.

علايم باليني:

از ويژگي هاي اين بيماري شروع ناگهاني اسهال آبكي شديد بدون درد همراه با تهوع و استفراغ در مراحل اوليه بيماري است. در بيماران درمان نشده، دهيد راتاسيون سريع، اسيدوز، كولاپس عروقي، هيپوگليسمي در بچه ها و نارسايي كليه شايع است. در سويه هاي بيوتايپ التور به خصوص اينابا موارد بدون علامت بيماري از اشكال باليني آن شايع ترند و موارد خفيف با اسهال معمولي به ويژه در بچه ها ديده مي شود. در موارد شديد درمان نشده (Cholera  Gravis) مرگ معمولاً در عرض چند ساعت اتفاق مي افتد و ميزان مرگ و مير آن بيش از 50%‌ موارد مي رسد. در حالي كه با درمان به موقع و مناسب اين ميزان به كمتر از 1% خواهد رسيد. در افراد مسن ممكن است قطع ناگهاني اسهال به دليل انسداد روده (Cholera Sicca) ديده شود.

 

این فایل به صورت word و در 5 صفحه ارائه شده است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
vaba_1665328_9046.zip19.6k